לימודי אנגלית והקורסים השונים באנגלית הם תחום הלימודים הכי נפוץ בארץ לקורסים שנלמדים לצורך העשרה עצמית בלבד.
  
אנחנו לא מדברים על קורסים שחייבים לקחת ולעבור, כמו בגרות באנגלית, אנגלית לפסיכומטרי, אנגלית אקדמית או אנגלית עסקית, אנו מדברים על לימוד אנגלית כדי לעת אנגלית - וסטו.

25% מהלומדים אנגלית עושים זאת פשוט כדי לדעת אנגלית, כמטרה בפני עצמה. לא ברור מה הסיבות לכך, אם בגלל החלום אמריקני ולימוד השפה נותן הרגשה כי אנו בכיוון הנכון אל "העושר והאושר". או בגלל שהשפה האנגלית היא מהחשובות בעולם.
 
מה שבטוח וברור הוא שכולנו רוצים לדעת אנגלית, אז כנראה שיש לכך מספיק סיבות טובות.
 
אנגלית לימודים כבר בבית הספר היסודי במסגרת תוכנית הלימודים של משרד החינוך, אך היום ניתן גם לראות גנים וקייטנות אנגלית המשלבות לימודי אנגלית. כיוון שתוכנית הלימודים של משרד החינוך היא שיטה קלוקלת וכולם מסכימים עם כך, מתרכזים התלמידים בדקדוק, זמנים ופחות פרקטיקה ואוצר מילים, ממש כפי שלומדים לשון בעברית כך לומדים באנגלית, לכן רוב התלמידים שאינם משקיעים מזמנם האישי ללימוד השפה יצאו לאחר סיום הלימודים ואפילו לאחר הבגרות באנגלית עם אנגלית בסיסית ומטה. אז זו אולי לא הסיבה לנהירה של אנשים ללימוד אנגלית, אבל בטוח הסיבה שבגללה אנשים לא יודעים אנגלית ולכן הם נזקקים לקורס בשיטה קצת אחרת.
 
השיטות ללימוד אנגלית במוסדות והמכונים הפרטיים שונות לחלוטין מהשיטה של משרד החינוך, אם כי הבסיס עדיין כולל זמנים ודקדוק, אבל לאחר הקניית הכלים הללו, עוברים להקניית אוצר מילים והרבה פרקטיקה ע"י קריאה, דיבור, קטעים קצרים, הרצאות שצריך להכין לכיתה, תרגילים ומשחקים נוספים, כמובן כל אחד ורמתו, וכל קורס מותאם לרמה מסוימת, בקורסים לרמה מתקדמת יותר מנתחים טקסטים ברמה גבוהה, והשיעור כולו מתנהל באנגלית גבוהה

 

מ