פתרון בעיות בעת התקנת התוכנה "אנגלית בקליק"

השתדלנו והשקענו מאמצים רבים כדי לאפשר לתוכנת לימוד שלנו לפעול בכל מחשב ומערכת. אך עדיין בגלל גרסאות רבות של מערכות הפעלה וגרסאות ועדכונים שונים ייתכן ותתקלו בבעיות שונות.

לשם כך, כתבנו את המדריך הזה שיעזור לכם לפתור את הבעיות הכי מוכרות שנתקלנו בהן עד היום.

בעיה 1לא שומעים דרך הרמקול.

פתרון: הלומדה מגיעה עם רכיב מערכת לקריאת טקסטים, המאפשר השמעת כל מילה באנגלית המופיעה על המסך. בדרך כלל התקנת רכיב זה מתבצע אוטומטית בהתקנת הלומדה. אולם, במקרים ספורים, ההתקנה לא מתבצעת אוטומטית, וצריך להתקין ידנית.


לחצו על המחשב שלי או המחשב ב- וינדוס 7/8. לאחר מכן עברו לכונן C ושם לספרייה Program Files ולחצו על English. עכשיו לחצו על Setup. בתקיה הזאת הפעילו את התכנית בשם spchapi.exe ולאחר מכן, הפעילו את התכנית בשם lhttseng.exe.

המערכת תשאל אם אתם רוצים להתקין את התוכנה ורק צריך לאשר לה להתקין. לאחר מכן אתם אמורים לשמוע כל מילה.

בעיה 2 : סמל התוכנת לימוד ABC אינו מופיע על שולחן העבודה לאחר התקנת התוכנת לימוד

פתרון: לפעמים סמל הקצור לתוכנת לימוד שלנו אינו מופיע על שולחן העבודה. אבל עדיין אפשר להפעיל את התוכנת לימוד. לחצו על המחשב שלי ב- וינדוסn XP  או על המחשב ב- וינדוס 7/8 ועברו לכונן C ושם דלספרייה בשם Program Files.

לאחר מכן לחצו פעמיים על הקובץ שנקראEnglish עם סמל ABC לצידו. הפעולה הזאת תפעיל את התוכנת לימוד.

במקום לעשות את המסע הזה במחשב כל פעם מחדש, אפשר לעשות קיצור דרך לתוכנת לימוד על שולחן העבודה.

פשוט לחצו לחיצה ימנית בעכבר על הקובץ שנקראEnglish ובחר שלח אל שולחן עבודה.

זהו, התוכנת לימוד עם הסמל ABC צריכה להופיע על שולחן העבודה. בפעם הבאה לחצו פעמיים על הסמל ABC בשולחן העבודה כדי להפעיל את התוכנת לימוד ללימוד אנגלית ללא מורה. בצלחה!

בעיה 3 : יש סימני שאלה או אותיות בג'יבריש בתוכנת לימוד (היכן שצריכות להופיע אותיות בעברית).

פתרון: כנראה ההגדרות שלכם במחשב לא נכונות. גם אם אתם רואים אותיות עברית בתוכנות כמו WORD, תצטרכו לשנות את ההגדרות על מנת להשתמש בלומדה. התהליך שונה עבור כל גרסה של וינדוס.

וינדוס 7: יש לגשת ל "לוח הבקרה" להקיש על  "אזור ושפה" כעת יש לבחור

בלשונית "ניהול" יש לשנות אזור מערכת לישראל ובנוסף להיכנס ל"העתקת הגדרות"

ולסמן V  בשתי המשבצות למטה,  כעת יש להפעיל מחדש את המחשב.

וינדוס  8/10 : יש לגשת ל "לוח הבקרה" להקיש על "אזור" כעת יש לבחור

בלשונית "ניהול" יש לשנות אזור מערכת לישראל ובנוסף להיכנס ל"העתקת הגדרות"

ולסמן V  בשתי המשבצות למטה,  כעת יש להפעיל מחדש את המחשב.

בעיה 4 : אתה לא יכול לראות את כל הטקסט על המסך.

פתרון: כנראה שיש לך הגדרות dpi לא נכונות.

וינדוס XP: לחצו לחיצה ימנית בעכבר על החלק הריק בשולחן העבודה. בחרו מאפיינים ואז בחרו בכרטיסייה הגדרות. בלשונית ההגדרות תראו כפתור בשם מתקדם. לחצו עליו ותוכלו לראות את ההגדרות של ה- dpi במחשב שלך. זה צריך להיות 96. אם הוא מוגדר ל-  120 או מספר גבוה יותר, הגדר אותו בחזרה ל- 96. זה צריך לפתור את הבעיה.

וינדוס 7: לחצו לחיצה ימנית בעכבר על החלק הריק בשולחן העבודה. בחרו רזולוציה. בחלונית שתפתח, צריך ללחוץ על הקישור להגדלת טקסט וחפצים. לוודא שהאופציה המסומנת היא 100%.

וינדוס 10: לחצו לחיצה ימנית בעכבר על החלק הריק בשולחן העבודה. בחרו הגדרות תצוגה. בחלונית שנפתחת ללחוץ על הגדרות תצוגה מתקדמות. לבחור הגדרות גודל טקסט מתקדמות. בחלונית החדשה ללחוץ על הגדרות קנה מידה בהתאמה אישית. לוודא שההגדרה היא ל100%.

אם הבעיות שלך לא מגיבות לפתרונות שהוזכרו כאן, או אם יש לך בעיות אחרות שאינם רשומות, אנא שלחו לנו דוא"ל או התקשרו אלינו לטלפון -  02-6222104.

אנחנו כאן כדי לעזור לך.
לורן לואיס
המרכז ללימוד אנגלית ללא מורה